Με 16 πόντους και 10 ριμπάουντ ο Μιλουτίνοφ ήταν κορυφαίος για τον Ολυμπιακό ενώ 16 πόντους σημείωσε και ο Γκος. Από το Περιστέρι bwin που πλήρωσε τα 18 λάθη, ο Χαντς σημείωσε 24 πόντους.

Με στόχο να βάλει νωρίς τις βάσεις της πρόκρισης μπήκε στο ματς ο Ολυμπιακός ξεκινώντας από την καλή του άμυνα. Οι «ερυθρόλευκοι» μάλιστα έφτασαν να προηγούνται με 13 πόντους διαφορά (16-3) στο 6’, έπειτα από καλάθι του Κώστα Παπανικολάου (είχε 9 πόντους στην πρώτη περίοδο). Κάπου εκεί, οι παίκτες του Βασίλη Σπανούλη άρχισαν να βγάζουν αντίδραση με επιθετική αιχμή τον Τζέιλεν Χαντς, κάτι το οποίο είχε ως συνέπεια να επιστρέψει το Περιστέρι bwin αλλά ο Ολυμπιακός να έχει το προβάδισμα στο τέλος της πρώτης περιόδου (27-20).

Το Περιστέρι bwin συνέχισε στον ίδιο ρυθμό και μάλιστα με επιμέρους σκορ 10-2 πέρασε μπροστά (30-2) στο 13’, με καλάθι του Χαντς. Η απάντηση των «ερυθρόλευκων» δεν άργησε να έρθει αφού οι παρατηρήσεις του Γιώργου Μπαρτζώκα είχαν αποτέλεσμα. Η άμυνα του Ολυμπιακού απέδωσε ξανά με αποτέλεσμα να πάρει προβάδισμα με 46-36 στο ημίχρονο.

Παρά την προσπάθεια του Περιστερίου bwin ο Ολυμπιακός διατήρησε τη διψήφια στη διάρκεια της τρίτης περιόδου. Ο Χαντς μπορεί να ήταν ασταμάτητος αλλά οι «ερυθρόλευκοι» με πολυφωνία στην επίθεση και εξαιρετική αμυντική λειτουργία δεν επέτρεψαν να αλλάξει κάτι στην εικόνα της αναμέτρησης.

Tα δεκάλεπτα: 20-27, 36-46, 50-63, 64-84.